Słowianin Wolibórz vs Polonia Bystrzyca Kłodzka

Druga kolejka Klasy A wałbrzyskiej gr. IV i Słowianin podejmuje na własnym boisku drużynę, która spadła z ligi okręgowej- Polonia Bystrzyca Kłodzka. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, beniaminek z Woliborza z trzema punktami wywalczonymi na inauguracje ligi chciał zapewnić sobie trzy oczka, tym bardziej, że drużyna z Bystrzycy zaliczyła falstart w lidze.

Mecz stał na wysokim poziomie, jednak żadna z drużyn nie mogła zdobyć przewagi. Nasza drużyna radziła sobie bardzo dobrze w defensywie, której najjaśniejszym punktem okazał się nasz bramkarz. Kilkukrotnie uratował zespół przed stratą bramki. Już w pierwszej połowie pokazał talent i interweniował nogami. Również pod koniec meczu pokazał kunszt broniąc bardzo groźną sytuację sam na sam. Piłkarze z Woliborza pozwolili również wykazać się bramkarzowi rywali i kilkukrotnie stwarzali sobie dogodne sytuacje do oddania strzału.

Nasz pomocnik Radek Osiecki mówi: „Mecz był bardzo wyrównany i wynik zadowalający. Mogliśmy zrobić troszkę więcej, ale to my mamy 4 punkt i wyprzedzamy rywali.” Nasze przedsezonowe wzmocnienia okazały się trafnymi ruchami trenera. Dzięki temu nasza ławka zmienników jest szersza i pozwala to na zwiększenie walki o pierwszy skład co procentuje później dobrymi zmianami w trakcie meczu.

Następna kolejka to już daleki wyjazd do Międzylesia, trudny teren i prawdopodobnie ciężka przeprawa po kolejne punkty.